Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Budżet bez niespodzianki

(20.11.2017) - wspólne sprawy

Po oddaniu do użytku przedszkola Żółwin stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, szkoda, że przedszkolaki trafią do tego obiektu dopiero na początku następnej dekady, gdy zostanie przeprowadzony remont szkoły.

Projekt przyszłorocznego budżetu gminy Brwinów przewiduje wydanie na inwestycje w Żółwinie ponad trzech milionów złotych, jednak ogromna część tej sumy dotyczy przedszkola, a zatem obiektu o znaczeniu – podobnie jak Orlik i OSP – ponadsołeckim. Największą inwestycją przeznaczoną głównie dla mieszkańców naszej wsi będzie krótki odcinek chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty.

Najbardziej dotkliwy jest brak w projekcie budżetu budowy kanalizacji oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej. Nie wszystkich natomiast smucą opóźnienia w rozpoczęciu budowy cmentarza komunalnego, który ma także służyć całej gminie oraz partnerom z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Niewykluczone, że w ciągu roku pojawią się środki na jakąś niespodziankę, bo przecież jesienią będziemy wybierać burmistrza i radnych. W sumie nie jest źle: mogło być pewnie lepiej, ale ci, którzy mieszkają w Żółwinie więcej niż kilka lat, wiedzą, że mogło być znacznie gorzej.

W tym roku chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej doszedł do Leśnej.Budżet bez niespodzianki

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie