Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Szkoła nie urośnie, za to dostanie skrzydło

(23.11.2017) - wspólne sprawy

Stan fundamentów Szkoły Podstawowej w Żółwinie jest gorszy, niż przypuszczano, niemożliwe okazało się zbudowanie nowej kondygnacji. Zamiast tego ma powstać nowe skrzydło obiektu – wynika z informacji zawartej w projekcie uchwały w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2017. Rada Miejska w Brwinowie ma ją uchwalić w czasie sesji w środę 29 listopada.

Przedstawiamy fragment dokumentu dotyczący szkoły: "Pierwotna koncepcja zakładała przebudowę, nadbudowę i rozbudowę części budynku z lat 50. W trakcie prowadzenia prac projektowych wykonano odkrywki posadowienia budynku i stwierdzono brak odpowiedniego fundamentowania do realizacji inwestycji. Nowa koncepcja zakładała rozbudowę skrzydła budynku z lat 90. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, iż ta część również nie nadaje się pod planowaną rozbudowę – ze względu na sposób fundamentowania, układ konstrukcyjny oraz niedające się spełnić wymagania ochrony pożarowej. Przebudowa istniejącego budynku zarówno w części z lat 50. i 90. byłaby niecelowa i nieekonomiczna. Aktualnie projekt rozbudowy szkoły realizowany jest według koncepcji dobudowy nowego skrzydła, która umożliwi jednoczesne użytkowanie istniejących budynków szkoły. Ujawnione dane spowodowały konieczność zmian koncepcji rozbudowy i wydłużenie fazy projektowania". (ike)
Widok szkoły od strony lasuSzkoła nie urośnie, za to dostanie skrzydło

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie