Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Tani wykonawca na wagę złota

(02.11.2018) - wspólne sprawy

"Samorządy masowo odwołują przetargi. Problemy będą coraz większe" – alarmował w marcu br. Portal Samorządowy. Problemy rzeczywiście narastają, także w Żółwinie.

Nie udało się rozstrzygnąć przetargów m.in. na chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty, zaś w piątek na stronie internetowej gminy Brwinów pojawiła się informacja o unieważnieniu przetargu na przebudowę ul. Słonecznej obejmującej m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego od Nadarzyńskiej do Południowej. Powód: "oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na finansowanie zamówienia. Zamawiający nie może podwyższyć kwoty budżetowej".

Z całej Polski napływają informacje o odwoływaniu przetargów, bo strona publiczna (samorządy) nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań oferentów, ci z kolei wykazują, że w ostatnich dwóch latach nastąpił znaczny wzrost kosztów pracy i materiałów. Sytuację utrudnia kumulacja zaplanowanych przez samorządy inwestycji, które spieszą się z wydaniem o czasie unijnych środków. Na rozszerzenie frontu inwestycyjnego miały też wpływ wybory samorządowe, ubiegający się o reelekcję włodarze starali się zaskarbić względy mieszkańców realizacją oczekiwanych przez nich obiektów.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, można się spodziewać, także w Żółwinie, opóźnienia wykonania zaplanowanych inwestycji. Chodnikiem od Kasztanowej do Wolty mieliśmy przejść 7 grudnia, lecz w tej chwili wydaje się to już niemożliwe.

Na szczęście udało się wyłonić wykonawcę przedszkola publicznego przy Nadarzyńskiej – obiekt za prawie 9 mln zł. ma być gotowy za rokTani wykonawca na wagę złota

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie