Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

czwartek, 01 października 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Rozczarowania i nadzieje

(29.12.2018) - wspólne sprawy

Z jednej strony nierozstrzygnięte przetargi na ważne inwestycje, z drugiej jednak rozpoczęcie dwóch wielkich przedsięwzięć: budowy przedszkola samorządowego oraz kanalizacji sanitarnej – to najkrótsze podsumowanie 2018 r. w Żółwinie.

Mijający rok mieszkańcy Żółwina żegnaliby w lepszych nastrojach, gdyby rozstrzygnięto ogłoszone przez gminę Brwinów przetargi na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej - od Nadarzyńskiej do Południowej - oraz budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej - od Kasztanowej do Wolty. Niestety nie udało się wyłonić wykonawców.

Co udało się zrobić? Nową nawierzchnię uzyskała cała ul. Niecała oraz odcinki ulic Leśnej (od Świerkowej do Młochowskiej) i Granicznej (od Słonecznej do wjazdu Graniczna 2 i przed skrzyżowaniem z Pieczarkową). Dzięki nowym lampom Graniczna stała się jaśniejsza. Wydarzeniem mijającego roku było otwarcie w wyremontowanej części OSP klubu Senior+. Dziś już trudno uwierzyć, że ta tętniąca życiem i energią placówka działa tak krótko.

Na drugim biegunie, poza nierozstrzygniętymi przetargami, należałoby umieścić skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej, niechlubną wizytówkę Żółwina.

Mimo rozczarowań na 2019 r. można patrzeć z nadzieją: imponuje tempo tak niedawno rozpoczętych wielkich inwestycji: budowy przedszkola i kanalizacji. Przedszkole, które w pierwszych latach będzie pełniło funkcję szkoły dla uczniów młodszych klas, ma być gotowe już po wakacjach. Pierwszy etap kanalizacji – w rejonie Nadarzyńskiej, od granicy z Owczarnią do Kasztanowej - powinien się zakończyć w połowie 2020 r., ale z pewnością, gdyby znalazły się środki finansowe, do tego czasu można by zasypać szamba także w kolejnej części Żółwina. (ike)Rozczarowania i nadzieje

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie