Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Wyklikana zabawa

(18.07.2012) - wspólne sprawy

Dzięki 77227 kliknięciom internautów mieszkańcy Żółwina mają pierwszy w historii wsi ogólnodostępny plac zabaw. W środę z udziałem burmistrza gminy, radnych i sołtysa Żółwina odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Plac zabaw urządzono u zbiegu ulic Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Nieruchomość, na której bawią się dzieci, w 2006 r. została przekazana przez członków Kółka Rolniczego gminie Brwinów.

Za placem zabaw, w miejscu straszących ruin SKR, planuje się budowę przedszkola publicznego dla 150 dzieci. Projekt jest gotowy, główną przeszkodą są pieniądze – placówka ma kosztować cztery miliony złotych.

W ubiegłym roku, z okazji setnej rocznicy powstania, firma Nivea ufundowała sto placów zabaw. Wybór lokalizacji odbył się drogą konkursu – wygrały miejscowości, które uzyskały w internetowym głosowaniu najwięcej kliknięć. Aktywni mają więcej! (ike)
barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie