Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 20 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Aktualności

Kolejnej wiosny łyk

(02.03.2013) - relaks

Fakt, że Irlandczycy nie fetują świętego Stanisława, patrona Polski, nie przeszkadza nam coraz huczniej obchodzić Dnia Świętego Patryka. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie za pośrednictwem naszego portalu zaprasza do siebie na imprezę z tej okazji 17 marca. Wstęp wolny.

O godz. 16.00 rozpocznie się czytanie baśni i legend celtyckich, godzinę później grupa SHANNON wywoła "eksplozję muzyki celtyckiej". Tak się z pewnością stanie, jeśli SHANNON sam nie eksploduje w czasie wcześniejszych koncertów ku czci św. Patryka: 14 marca gra w Poznaniu, 15 – w Olsztynie, a 16 – w Gdyni.

Imprezie patronuje Fundacja Kultury Irlandzkiej. Kusząco brzmi zapowiedź GOK, że uczestnicy będą "kontemplować soczystą czerń będącą efektem górnej fermentacji typu stout powszechnie zwaną Guiness`em". Choć organizatorzy nie informują o strojach organizacyjnych (dreskodzie), na wszelki wypadek przypominamy, że 17 marca obowiązuje kolor zielony.

Dzień Świętego Patryka przyjął się w Polsce pewnie dlatego, że kojarzy się z wiosną. To święto spolszczył i adaptował do swojskich klimatów Muniek Staszczyk w piosence "Airisz": "Ty mnie chyba nie znasz i nie rozumiesz nic./ Bo ty nie wiesz, jak się tutaj pije./ Kolejnej wiosny łyk/ Czwarty strong, piąty strong /Coraz bliżej twego ciała". (ike)Kolejnej wiosny łyk

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie