Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

OSP

Nasza dzielna straż

(17.07.2012) - OSP

90 proc. pracy przysparzają nam pożary na terenie nieużytków przy ulicy Szkolnej – mówi zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. Chodzi o przeszło stuhektarowy teren sąsiadujący z Orlikiem, który dawniej należał do folwarku Żółwin, w PRL został włączony w skład PGR Urszulin, a obecnie jest w posiadaniu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Największy pożar w tym rejonie objął dziesięć hektarów. Gaszenie utrudniały liczne samosiejki – pożar przenosił się z trawy na drzewa. Strażacy z OSP rozmawiali z burmistrzem o sposobach zabezpieczenia "bezpańskiego" terenu.

W czerwcu w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch pożarów na terenie tej samej posesji przy ulicy Nadarzyńskiej. Najpierw spaliła się drewniana stodoła, a potem pożar wybuchł w budynku mieszkalnym. – Sytuacja wydawała się groźna, bo nie wiedzieliśmy, czy w palącym się domu są ludzie, akcję opóźniło oczekiwanie na odcięcie energii - opowiada komendant. Na szczęście ogarnięty pożarem dom był niezamieszkany.(ike)

zdjęcie: pkNasza dzielna straż


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie