Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 29 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

OSP

Pustostan w ogniu

(03.11.2012) - OSP

W nocy z czwartku na piątek strażacy OSP Żółwin gasili pożar niezamieszkałego budynku przy ul. Granicznej w Kopanej.

Sygnał o pożarze pojawił się o godz. 22:37. Ze wstępnej informacji wynikało, że pali się dom przy ul. Pieczarkowej w Starej Wsi. Okazało się, że płonie murowany budynek mieszkalny kryty eternitem w Kopanej. W akcji brał udział jeden wóz bojowy OSP z Żółwina, dwa z OSP Nadarzyn i jeden z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.

Gdy strażacy przystępowali do działania, cały dom stał w ogniu. Torując sobie drogę linią gaśniczą, weszli do środka, sprawdzając, czy nie ma ludzi. Okazało się, że budynek jest niezamieszkały. Gaszenie ognia trwało dwie godziny. – Szczególnie niebezpieczny był rozpalony eternit, który "strzelał", musieliśmy uważać, by nie dostać odłamkiem w twarz lub oko – relacjonuje zolwin.pl komendant OSP Żółwin Jarosław Prusak.

To była najpoważniejsza akcja gaśnicza zółwińskiej OSP w ostatnim czasie. Nasi strażacy nie narzekali jednak na brak zajęć. Po obfitych opadach śniegu siedmiokrotnie wyjeżdżali, by usuwać drzewa i konary z ulic i linii energetycznych w Żółwinie (z Nadarzyńskiej, Szkolnej, Młochowskiej i Granicznej) oraz w Owczarni (z Zaułka i Królowej Jadwigi). (ike)

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie