Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 21 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Relaks

Literacki Żółwin

(14.06.2014) - relaks

Ulewny deszcz zmusił organizatorów sobotniego pikniku o Ossendowskim do przeniesienia imprezy pod dach OSP. Mimo kaprysów pogody salę szczelnie wypełniła publiczność nie tylko z okolicy, ale także z odległych zakątków kraju.

O życiu Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego, jego książkach oraz wykluczeniu z literatury w okresie PRL opowiadali: historyk literatury z Uniwersytetu Jagiellońskiego Maciej Urbanowski, historyk Włodzimierz Domagalski (pomysłodawca imprezy i główny autor jej frekwencyjnego sukcesu) oraz biograf Ossendowskiego Witold Michałowski. Fragmenty książek zmarłego w styczniu 1945 r. w pałacu w Żółwinie pisarza czytała aktorka Ewa Dałkowska. Klimat epoki przywoływało dwóch rekonstruktorów przebranych za czerwonoarmistów.

Imprezie towarzyszył, być może pierwszy w historii naszej wsi, kiermasz książki. Dzięki niemu utwory Ossendowskiego trafiły także pod żółwińskie strzechy. A poza tym były tradycyjne dania piknikowe: kiełbasa z grilla i piwo z lokalnego browaru Jabłonowo.
(ike)


galeria >>>

Literacki Żółwin


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie