Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 21 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Relaks

Dożynki na Żółwińskiej

(01.09.2012) - relaks

Kabaret Koń Polski i zespół Vintage to gwiazdy niedzielnych Dożynek Gminnych w Nadarzynie. Tradycyjnie odbędą na się one na terenie stadionu przy ul. Żółwińskiej.

Program imprezy przewiduje także występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Nadarzyn, która koncertowała m.in. w USA, Chinach i Singapurze, towarzyszyła występom Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Fatygi. W czasie dożynek swoją sprawność zademonstrują strażacy i karatecy. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Przy okazji będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy.

Żółwińska w niedzielę będzie zamknięta dla samochodów. Na teren dożynek warto dotrzeć rowerem – ulicą Nadarzyńską do skrzyżowania z Młochowską, dalej przez las. Po kilku kilometrach wyjedziemy na Żółwińską w Nadarzynie. Ten trakt był dobrze znany dawnym mieszkańcom Żółwina. Nasza wieś do 1952 r. wchodziła w skład gminy Młochów, która miała swoją siedzibę w Nadarzynie. Gminne sprawy załatwiano w urzędzie, który mieścił się w niewielkim budynku w rynku. Historyczne znaczenie Nadarzyna dla naszej wsi utrwaliła nazwa głównej ulicy Żółwina. (ike)


Program dożynek >>>

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie