Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 21 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Relaks

Weekend jeździecki

(30.04.2013) - relaks

LKS "Wolta" zaprasza mieszkańców Żółwina i okolic na zawody jeździeckie 4-5 maja. Początek o godz. 9.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, w czasie jej trwania czynny będzie bufet i grill.

W sobotę zostaną rozegrane Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu, łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę odbędą się Zawody Regionalne w Skokach przez przeszkody, w tym I eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci 2013 oraz III eliminacja Ligi Mazowsza 2013. Łączna pula nagród niedzielnych zawodów to 6 tys. zł. Zarówno w sobotę, jak w niedzielę zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Brwinów oraz o Puchar Burmistrza Miasta Brwinów.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., który pamięta czasy, gdy właścicielami rozległego majątku Żółwin (w tamtym czasie obejmował on także Kopaną i Grudów) była rodzina Rogowskich. Warto w czasie zawodów obejrzeć zabytkowe wnętrze (będzie w nim bufet).

W "Wolcie" działa szkółka jeździecka. Klub organizuje wakacje i kolonie z koniem, a kilka razy do roku – w ramach dni otwartych – bezpłatne przejażdżki na kucykach i koniach dla dzieci. Większość koni w stajniach "Wolty" należy do prywatnych właścicieli. Swoje wierzchowce trzymają tu m.in. Daniel Olbrychski (w filmie dokumentalnym "Daniel i konie" uwieczniono aktora w siodle w żółwińskich plenerach), Bogusław Linda oraz Tomasz Biernawski, czołowy specjalista od koni w polskiej kinematografii - pracował m.in. na planie "Ogniem i mieczem". (ike)


odwiedź stronę klubu >>>

Weekend jeździecki


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie