Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Zakorkują Żółwin?

(21.03.2015) - wspólne sprawy

W tym roku zostanie zbudowany chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej, zaś w przyszłym rozpocznie się budowa przedszkola za placem zabaw – zapewnił burmistrz Arkadiusz Kosiński w czasie sobotniego zebrania wiejskiego w Żółwinie.

Nie wiadomo kiedy powstanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej. Burmistrz, w porozumieniu z gminą Nadarzyn, chciałby, aby rowerem można było dojechać ze Starej Wsi do stacji WKD Podkowa Leśna Główna. Ścieżka rowerowa ze Starej Wsi prowadziłaby przez Graniczną, Słoneczną, potem schodziłaby na jezdnię ul Mokrej, Łąkowej i Kasztanowej. Nadarzyńska jest zbyt wąska, by zmieścił się na niej pas dla rowerów.

Gmina stopniowo wykupuje teren przy Granicznej, by w odległej przyszłości (po zbudowaniu kanalizacji sanitarnej) powstała tu droga asfaltowa do Starej Wsi. Bez odpowiedzi burmistrza pozostał postulat p. Pawła Komendera położenia nawierzchni asfaltowej od rogu Szkolnej i Granicznej do Książenic. Ta droga zapewniłaby alternatywny wyjazd ze wsi w kierunku Warszawy. Arkadiusz Kosiński nie rozwiał wątpliwości związanych z grożącym Żółwinowi kompletnym zakorkowaniem po zbudowaniu cmentarza i dwóch dużych osiedli mieszkaniowych na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych między Szkolną a granicą z Owczarnią. Przyjęty w lutym przez Radę Miejską w Brwinowie plan zagospodarowania tego terenu nie przewiduje odciążenia Szkolnej poprzez budowę ulic dojazdowych od strony Owczarni. (ike)

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt
football manager online

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie