Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Fundusz sołecki inaczej

(14.08.2015) - wspólne sprawy

Wydatki z funduszu sołeckiego powinny wskazywać na najpilniejsze potrzeby mieszkańców związane z ich bezpieczeństwem i jakością życia, dlatego proponuję zastanowienie się nad inną niż do tej pory strukturą rozdysponowania tych pieniędzy – powiedział zolwin.pl były wieloletni radny Mieczysław Zieliński i przedstawił do rozważenia własne propozycje.

1. Udzielenie przez gminę Brwinów pomocy rzeczowej z funduszu sołeckiego Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie na wykonanie dokumentacji chodnika wzdłuż ulicy Nadarzyńskiej – od Szkolnej do Pochyłej. Chodnik poprawiłby m.in. bezpieczne dojście do przychodni w Owczarni.
2. Udzielenie przez gminę Brwinów pomocy rzeczowej z funduszu sołeckiego Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie na wykonanie prac związanych z poprawą bezpieczeństwa i estetyki ul. Kasztanowej. Chodzi o usunięcie suchych i chorych drzew oraz topoli rosnących bezpośrednio przy jezdni, remont chodnika i przepustów pod chodnikiem (użyte do ich budowy płytki pękają), uporządkowanie oraz obsadzenie krzewami i kwiatami skarpy po zachodniej stronie ulicy, przebudowę części oświetlenia ulicy zasłoniętej przez konary drzew, wykonanie nowej nakładki asfaltowej na Kasztanowej wraz z budową krawężnika po wschodniej stronie ulicy zapobiegającego pękaniu jezdni.
3. Wykonanie – w oparciu o istniejące studnie na terenie OSP – awaryjnego ogólnodostępnego źródła wody pitnej dla mieszkańców i strażaków (chodzi m.in. o zakup pomp i agregatu prądotwórczego). (ike)


inne propozycje czytelników >>>

Fundusz sołecki inaczej


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie