Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

wtorek, 22 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Z burzą nie ma żartów

(01.06.2016) - wspólne sprawy

Niezwykle silne wtorkowe uderzenie pioruna dało się we znaki mieszkańcom Żółwina: uszkodzeniu uległy rutery i inne urządzenia elektryczne. Najwięcej powodów do niepokoju mieli mieszkańcy domu przy Łąkowej, w który trafił piorun.

– W budynku nagle zapaliło się światło, lokatorzy obeszli dom, by sprawdzić, co się stało - relacjonuje zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. - W łazience na poddaszu, obok okna połaciowego, dostrzegli wydobywający się dym. Natychmiast wezwali straż pożarną, odcięli całkowicie dopływ prądu, a następnie polewali ogrodowym wężem zagrożone miejsca. W ciągu pięciu minut byliśmy na miejscu, w akcji wzięły udział także dwie jednostki państwowej straży z Pruszkowa i jedna OSP z Biskupic. Sprawdziliśmy kamerą termowizyjną przestrzeń między płytą gipsową a wełną mineralną, w jednym miejscu z powodu podwyższonej temperatury rozcięliśmy niewielki kawałek sufitu. Nigdy nie wiadomo, „co w wełnie piszczy”, ogień może przenieść się przez instalację elektryczną i wybuchnąć płomieniem po kilku godzinach nawet 10 metrów dalej. Dlatego po uderzeniu pioruna w budynek należy koniecznie wezwać straż. Chciałbym pochwalić błyskawiczną i mądrą reakcję mieszkańców domu przy Łąkowej. A przy okazji przypomnieć, że właściwie zamontowana instalacja odgromowa chroni przed nieszczęściem. (ike)
Zdjęcie z miejsca akcji nadesłane przez OSP ŻółwinZ burzą nie ma żartów


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie