Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

sobota, 26 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Skrzyżowanie problemów

(03.02.2018) - wspólne sprawy

Zmiany organizacji ruchu w rejonie placu zabaw, Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej domagają się mieszkańcy Żółwina w piśmie do burmistrza gminy Brwinów, pod którym można się podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej.

Ustawienie znaków zakazu postoju nie rozwiązało problemów: samochody parkują na parkingu przeznaczonym dla klientów sklepu, blokują miejsce dla samochodów z zaopatrzeniem. Sytuacja pogorszy się w najbliższych miesiącach, gdy zostanie otwarta świetlica – będą korzystać z niej nie tylko dzieci, ale także seniorzy z całej gminy Brwinów. Nie wszyscy przyjadą autobusem.

Wciąż nie wiemy, czy wjazd do przedszkola (w pierwszych latach – szkoły), które będzie budowane już w tym roku, znajdzie się od ul. Nadarzyńskiej, jak pierwotnie projektowano, czy też – o co apelował nieżyjący wieloletni radny Mieczysław Zieliński - zostanie umieszczony od strony bocznej drogi dochodzącej do Szkolnej. Którędy będą wjeżdżać ciężarówki na plac budowy?

Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie. (ike)Skrzyżowanie problemów


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie