Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

środa, 30 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Zakaz zostaje

(08.05.2018) - wspólne sprawy

Znaki "zakaz zatrzymywania się" przy Nadarzyńskiej, od skrzyżowania z Kasztanową do Szkolnej, pozostaną, by poprawić bezpieczeństwo i zapewnić płynność ruchu. Szerokość pasa drogowego przy Nadarzyńskiej na tym odcinku jest zbyt mała na wyznaczenie miejsc postojowych. O wygospodarowanie własnych miejsc parkingowych powinno zadbać przedszkole (przyszłe), plac zabaw i OSP – stwierdzono w piśmie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, które jest odpowiedzią na podpisany w lutym br. przez ponad sto osób apel o zapewnienie miejsc postojowych w tym rejonie lub usunięcie znaków zakazu. Apel był skierowany do burmistrza Brwinowa, lecz został przesłany do powiatu, gdyż Nadarzyńska od granicy z Owczarnią do Słonecznej jest, podobnie jak cała ul. Kasztanowa, drogą powiatową.

Znaki zakazu nie rozwiązały problemów – samochody parkują na prywatnym parkingu sklepu przeznaczonym dla klientów, blokują miejsce samochodom z zaopatrzeniem. Zakaz jest notorycznie łamany, a w czasie większych imprez lub spotkań na terenie świetlicy (Klubu Seniora) samochody parkują chaotycznie w całej okolicy. Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie, co potwierdziło staranowanie w kwietniu przez samochód osobowy znaku "inne niebezpieczeństwo" z tabliczką "Piesi". (ike)


odpowiedź Zarządu Powiatu Pruszkowskiego >>>

Zakaz zostaje


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie