Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Spocznij w Żółwinie

(04.03.2013) - wspólne sprawy

W okolicach Orlika powstanie cmentarz komunalny – informuje portal WPR24, cytując wypowiedź burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Nie udało nam się potwierdzić tej informacji u burmistrza.

Według WPR24 na przełomie 2013 i 2014 r. gmina przejmie nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnych teren przy ul. Szkolnej, część dawnego folwarku, a po wojnie PGR-u Urszulin. W tej malowniczej i atrakcyjnej z punktu widzenia rozwoju Żółwina okolicy duchowni katoliccy od dawna widzieli lokalizację dla cmentarza parafialnego. Jednak państwowa Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma prawa przekazać terenu Kościołowi, może go natomiast przekazać gminie. Stąd zmiana statusu cmentarza z parafialnego na komunalny, oznaczająca, że mogą być na nim chowani zarówno niewierzący, jak i wierni wszystkich kościołów i związków wyznaniowych.

WPR24 cytuje wypowiedź Arkadiusza Kosińskiego w sprawie lokalizacji cmentarza: "Sprawa dotyczy tylko jednej działki. To 14 ha terenu w sąsiedztwie Orlika przy ul. Szkolnej". Cmentarz miałby powstać m.in. z funduszy z Unii Europejskiej najpóźniej w 2015 r. "Jestem spokojny o realizację tej inwestycji" – przytacza słowa burmistrza WPR24.

Chcieliśmy poprosić burmistrza o potwierdzenie informacji, jednak p. Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Gminy Brwinów powiedziała nam, że to niemożliwe ze względu na wypełniony kalendarz spotkań p. Arkadiusza Kosińskiego. (ike)

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie