Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

poniedziałek, 28 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Trzecia dekada sołtysa

(04.04.2019) - wspólne sprawy

Sprawujący funkcję sołtysa Żółwina od 1999 r. Karol Marchwiak został wybrany na kolejną kadencję.

W czasie czwartkowego zebrania wiejskiego jedyny kandydat na sołtysa otrzymał poparcie 81 osób, siedem głosowało przeciwko, zaś głos jednej osoby uznano za nieważny.

- Dziękuję mieszkańcom za poparcie, a tym, którzy głosowali przeciwko, postaram się udowodnić, że warto na mnie zagłosować w czasie kolejnych wyborów – powiedział Karol Marchwiak. Jeszcze przed głosowaniem sołtys uzyskał wsparcie od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, który nazwał go dobrym gospodarzem i wyraził nadzieję, że będzie z nim współpracował także w najbliższych latach.

W nowej sześcioosobowej radzie sołeckiej znalazły się trzy osoby zasiadające w niej wcześniej – Grzegorz Kogut, Paweł Komender, Piotr Strubiński - oraz trzy nowe: Piotr Kozieja, Rafał Kucharski i jedyna w tym gronie kobieta – Marta Obara-Michlewska. Niestety zasada parytetu nie objęła dotąd statutu sołectwa gminy Brwinów.

Arkadiusz Kosiński poinformował, że nie ma zagrożenia dla zakończenia budowy przedszkola samorządowego przy Nadarzyńskiej do 30 września br. Do 2021 r. obiekt będzie filią szkoły podstawowej – mają się w niej uczyć uczniowie zerówki oraz klas: pierwszej i drugiej, a być może także trzeciej. Przeprowadzkę do nowego budynku burmistrz planuje w czasie przerwy świątecznej w grudniu br. Uczniowie wrócą na ul. Szkolną po rozbudowie szkoły podstawowej – ta inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2021.

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa chodnika z odwodnieniem przy Nadarzyńskiej – od Kasztanowej do Wolty – wraz w wyniesionym przejściem dla pieszych oraz oświetlonym lampami czterometrowym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ogrodzenia Wolty w kierunku Polnej.

Najważniejszą gminną inwestycją drogową w tym roku ma być remont ulic, m.in. Młochowskiej na odcinku od Krótkiej do Leśnej. (ike)



Trzecia dekada sołtysa


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolną



podpatrzone






partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie