Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

czwartek, 24 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Problemy z wodą

(04.05.2020) - wspólne sprawy

„Jeśli w najbliższych tygodniach utrzyma się brak deszczu, konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z wody wodociągowej do podlewania ogrodów. Najtrudniejsza sytuacja i spadki ciśnienia wody mogą wystąpić znowu na wysoko położonych terenach Żółwina, Tereni i Owczarni” – czytamy w komunikacie po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego zamieszczonego na portalu Urzędu Gminy Brwinów.

W tym samym tekście została zawarta ważna informacja o opóźnieniu planowanej inwestycji, która powinna rozwiązać problem braku wody w Owczarni, Żółwinie i Tereni: „Gmina Brwinów podjęła decyzję o budowie w tym roku nowej nitki magistrali wodociągowej, niezależnej od sieci wodociągowej Podkowy Leśnej, ale sama inwestycja wymaga przejścia przez teren sąsiadów. Pozwolenie na budowę wydał już Starosta Pruszkowski (dla odcinków na terenie Brwinowa i Owczarni) oraz Wojewoda Mazowiecki (dla odcinka w pasie DW nr 719), ale konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenie Starosty Grodziskiego, a ten z kolei opierać się będzie na decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż Podkowa Leśna została w całości wpisana do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny. Potrzebne są dodatkowe uzgodnienia określające szczegółowo zakres i sposób prowadzenia prac, mimo iż projektowany wodociąg miał być wybudowany w sposób nieinwazyjny, bezwykopowo, pomiędzy innymi istniejącymi mediami podziemnymi. Wniosek o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących przejścia ulicami Jaskółczą, Sokolą, Gołębią i Zachodnią został złożony do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 6 kwietnia. Gmina Brwinów planowała zrealizować tę inwestycję w pierwszej połowie tego roku, ale z powodów formalnych zapewne uda się wybudować wodociąg do Owczarni dopiero jesienią”. (ike)

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie