Żółwin, mazowieckie Żółwin, mazowieckie

niedziela, 27 września 2020

o wsi Żółwin, mazowieckie z przeszłości Żółwin, mazowieckie aktualności Żółwin, mazowieckie wspólne sprawy Żółwin, mazowieckie relaks Żółwin, mazowieckie OSP Żółwin, mazowieckie za miedzą

Wspólne sprawy

Dobra robota

(03.06.2013) - wspólne sprawy

Mimo ulewnych deszczów ulica Nadarzyńska w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną nie została zalana i nie było konieczności – jak w latach poprzednich – wyłączania jej z ruchu. Wykonane odwodnienie zdało egzamin. Poświadczyło to 52 mieszkańców Żółwina, którzy podpisali się pod pismem przekazanym w poniedziałek do Urzędu Gminy Brwinów.

Sygnatariusze pisma wyrazili uznanie "dla władz samorządowych – Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Brwinów – za wykonane w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej odwodnienie. Wiemy, że podjęcie decyzji o realizacji tej kosztownej dla Gminy inwestycji nie było sprawą łatwą. Dziękujemy radnemu Rady Miejskiej Mieczysławowi Zielińskiemu oraz sołtysowi Żółwina Karolowi Marchwiakowi za wsparcie podjętych przez nas w 2010 r. starań o skuteczne zabezpieczenie przed wodą".

Inwestycja polegająca m.in. na wykonaniu rowów przydrożnych, budowie studni rewizyjnych, przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę oraz przebudowie rowu melioracyjnego RS-11 poprawiła sytuację okolicznych mieszkańców, jednak jej zasięg obejmuje niewielką część wsi. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu woda zalała wiele posesji w Żółwinie, m.in. na należącej do prywatnego właściciela i pozbawionej odwodnienia ulicy Bażantów. Sytuację dodatkowo komplikuje praktyka zalewania sąsiadów poprzez podnoszenie terenu i brukowanie znacznej części działek kostką.

Oby system odwodnienia wykonany w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej stał się zapowiedzią skutecznego odwodnienia całej wsi. (ike)

Tak było na Nadarzyńskiej...Dobra robota


barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

Las Młochowski
Teren ANR przy Szkolnej
Podkowa Leśna
Las między Słoneczną a Szkolnąpodpatrzone


partnerzy   |   kontakt

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie