czwartek, 28 października 2021

Żółwin, mazowieckie

OSP Żółwin

Huragan przeszedł przez Zarybie

02.03.2017


Potężne świerki powalił huraganowy wiatr na ul. Zarybie – w rejonie Leśnej. Jeden z nich zatarasował ulicę. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z żółwińskiej OSP.

Nowa Scania oświetlała usuwanie zawalidrogi. Konieczne okazało się użycie samochodu z drabiną – OSP w Żółwinie go nie ma.

- Czekaliśmy 40 minut na kolegów z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa, bo brali udział w innej akcji na terenie powiatu – informuje zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP. - Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał. Ale co by było, gdyby drzewo przygniotło samochód z ludźmi lub dom, grożąc jego zawaleniem? Teraz widać, jak bardzo przydałby się nam 18-metrowy podnośnik hydrauliczny, nie musielibyśmy prosić o wsparcie. Niestety, nasz wniosek o dofinansowanie podnośnika przegrał w czasie głosowania nad rozdysponowaniem funduszu sołeckiego na 2017 r. z inną propozycją – aktualizacją planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020. (ike)

skomentuj na FB

Choinka w OSP

12.12.2020

Z pomocą kupionego niedawno podnośnika druhowie z żółwińskiej OSP ustawili i ubrali dorodną choinkę.

Oni nie znają żółwiego tempa

04.05.2019

4 maja przypada Dzień Strażaka - święto bliskie mieszkańcom Żółwina, szczególnie tym, którzy byli, są lub będą druhnami i druhami.

Walczyli o ludzkie życie

14.12.2017

Natychmiastowa interwencja żółwińskich strażaków zapobiegła tragedii. O szczegółach wtorkowej akcji opowiedział zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie