czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

OSP Żółwin

Nasza dzielna straż

17.07.2012


90 proc. pracy przysparzają nam pożary na terenie nieużytków przy ulicy Szkolnej – mówi zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. Chodzi o przeszło stuhektarowy teren sąsiadujący z Orlikiem, który dawniej należał do folwarku Żółwin, w PRL został włączony w skład PGR Urszulin, a obecnie jest w posiadaniu Agencji Nieruchomości Rolnych.

Największy pożar w tym rejonie objął dziesięć hektarów. Gaszenie utrudniały liczne samosiejki – pożar przenosił się z trawy na drzewa. Strażacy z OSP rozmawiali z burmistrzem o sposobach zabezpieczenia "bezpańskiego" terenu.

W czerwcu w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch pożarów na terenie tej samej posesji przy ulicy Nadarzyńskiej. Najpierw spaliła się drewniana stodoła, a potem pożar wybuchł w budynku mieszkalnym. – Sytuacja wydawała się groźna, bo nie wiedzieliśmy, czy w palącym się domu są ludzie, akcję opóźniło oczekiwanie na odcięcie energii - opowiada komendant. Na szczęście ogarnięty pożarem dom był niezamieszkany.(ike)

zdjęcie: pk

skomentuj na FB

Choinka w OSP

12.12.2020

Z pomocą kupionego niedawno podnośnika druhowie z żółwińskiej OSP ustawili i ubrali dorodną choinkę.

Oni nie znają żółwiego tempa

04.05.2019

4 maja przypada Dzień Strażaka - święto bliskie mieszkańcom Żółwina, szczególnie tym, którzy byli, są lub będą druhnami i druhami.

Walczyli o ludzkie życie

14.12.2017

Natychmiastowa interwencja żółwińskich strażaków zapobiegła tragedii. O szczegółach wtorkowej akcji opowiedział zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie