czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

OSP Żółwin

Pustostan w ogniu

03.11.2012


W nocy z czwartku na piątek strażacy OSP Żółwin gasili pożar niezamieszkałego budynku przy ul. Granicznej w Kopanej.

Sygnał o pożarze pojawił się o godz. 22:37. Ze wstępnej informacji wynikało, że pali się dom przy ul. Pieczarkowej w Starej Wsi. Okazało się, że płonie murowany budynek mieszkalny kryty eternitem w Kopanej. W akcji brał udział jeden wóz bojowy OSP z Żółwina, dwa z OSP Nadarzyn i jeden z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.

Gdy strażacy przystępowali do działania, cały dom stał w ogniu. Torując sobie drogę linią gaśniczą, weszli do środka, sprawdzając, czy nie ma ludzi. Okazało się, że budynek jest niezamieszkały. Gaszenie ognia trwało dwie godziny. – Szczególnie niebezpieczny był rozpalony eternit, który "strzelał", musieliśmy uważać, by nie dostać odłamkiem w twarz lub oko – relacjonuje zolwin.pl komendant OSP Żółwin Jarosław Prusak.

To była najpoważniejsza akcja gaśnicza zółwińskiej OSP w ostatnim czasie. Nasi strażacy nie narzekali jednak na brak zajęć. Po obfitych opadach śniegu siedmiokrotnie wyjeżdżali, by usuwać drzewa i konary z ulic i linii energetycznych w Żółwinie (z Nadarzyńskiej, Szkolnej, Młochowskiej i Granicznej) oraz w Owczarni (z Zaułka i Królowej Jadwigi). (ike)skomentuj na FB

Choinka w OSP

12.12.2020

Z pomocą kupionego niedawno podnośnika druhowie z żółwińskiej OSP ustawili i ubrali dorodną choinkę.

Oni nie znają żółwiego tempa

04.05.2019

4 maja przypada Dzień Strażaka - święto bliskie mieszkańcom Żółwina, szczególnie tym, którzy byli, są lub będą druhnami i druhami.

Walczyli o ludzkie życie

14.12.2017

Natychmiastowa interwencja żółwińskich strażaków zapobiegła tragedii. O szczegółach wtorkowej akcji opowiedział zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie