poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

OSP Żółwin

Strażacy nie świętują

03.05.2014


3 maja strażacy z żółwińskiej OSP przyszli z natychmiastową pomocą właścicielom kilku zalanych posesji przy ul. Nadarzyńskiej.

W wyniku uszkodzenia grobli w prywatnym stawie należącym do p. Michała Kołakowskiego wezbrana woda zalała działki i podtopiła budynki, w każdej chwili mogła wedrzeć się do środka najniżej położonych domów. Sytuację uratowali żółwińscy strażacy, którzy zabezpieczyli uszkodzoną groblę, a następnie wypompowali wodę z zalanych posesji.

Dziękujemy naszym strażakom za pomoc i życzymy, by jak najszybciej otrzymali obiecane z budżetu gminy środki na nową remizę. Przypominamy, że OSP jest organizacją pożytku publicznego i można przekazywać jej 1 proc. z naszych podatków.

skomentuj na FB

Strażacy od pokoleń

04.05.2023

4 maja strażacy obchodzą swoje święto. Z tej okazji warto przypomnieć, że żółwińska Ochotnicza Straż Pożarna ma już ponad 60 lat.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Ruszają do akcji

17.01.2022

- Właśnie dostaliśmy zawiadomienia o powalonych drzewach na Zarybiu i Kazimierzowskiej– powiedział w biegu Jarosław Prusak z żółwińskiej OSP. Po chwili z remizy wyjechały dwie jednostki.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie