środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Biegiem po Żółwinie

05.01.2016


Nie wiem, ilu mieszkańców Żółwina interesuje się bieganiem, ale myślę, że znalazłoby się grono pasjonatów tej dyscypliny – pisze p. Andrzej Krajewski, dzieląc się z nami swoimi uwagami na temat potencjału Żółwina dla amatorów biegania.

Jeśli chodzi o mnie, biegam dla przyjemności, na ile czas pozwala, czyli dwa-trzy razy w tygodniu, pokonując od 5 do 10 kilometrów. Brałem kiedyś udział w maratonie (3 godz. 45min.), półmaratonie (1 godz. 36 min.) oraz w biegach na 10 km (mój rekord to 41 minut). To było jednak kilka lat temu, kiedy obowiązków miałem zdecydowanie mniej.

Co mogę powiedzieć o żółwińskich trasach biegowych? Wydaje mi się, że mógłbym zaproponować trzy warianty. Po pierwsze, nikomu nie trzeba reklamować Lasu Młochowskiego - doskonałego miejsca dla każdego długodystansowca i rekreacyjnego biegacza. Druga możliwość to "kryterium uliczne", czyli pętla po Żółwinie, np. ulicami Nadarzyńską, Młochowską, Graniczną i Szkolną - dobra dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem. Niestety, trzeba uważać na samochody, a dodatkowym minusem może być kurz w okresach suszy.

Mnie osobiście zafascynował trzeci wariant, który nazwałem "Żółwińską Biegową Drogą Galopową" po malowniczych terenach na zachód od Szkolnej. Trasa zaczyna się w sosnowym zagajniku za Orlikiem, może być trzykilometrową pętlą, którą powtarzamy dwa lub więcej razy, w zależności od potrzeb treningowych i stopnia zaawansowania.

Serdecznie pozdrawiam biegaczy w Nowym Roku. Życzę niezapomnianych wrażeń z biegania po okolicy, a przy okazji złamania życiowych rekordów. Zapraszam do wspólnego treningu. Może kiedyś zorganizujemy bieg wytyczoną wspólnie trasą?
Andrzej Krajewski

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie