środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Domaniew rządził na Orliku

06.09.2014


Piłkarze z Domaniewa wygrali w sobotę III Turniej Sołectw na żółwińskim Orliku, pokonując w finale Owczarnię. Drużyna naszej wsi nie zdołała wyjść z "grupy śmierci" – po zwycięstwie nad Biskupicami uległa obu późniejszym finalistom.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 7 drużyn. Podzielono je na dwie grupy. Występujący w zielonych koszulkach piłkarze Żółwina łatwo wygrali z Biskupicami, a następnie po zaciętej walce przegrali jedynie jedną bramką z Domaniewem. W meczu o wyjście z grupy z Owczarnią, mimo świetnego dopingu cheerleaderek machających zielonymi pomponami, zabrakło im sił.

Druga grupa eliminacyjna (Koszajec, Krosna, Parzniew) była zdecydowanie słabsza. W półfinale Domaniew rozbił Koszajec, zaś Owczarnia Krosnę-Wieś. Piłkarze Krosny obrażeni na popełniającego ich zdaniem rażące błędy sędziego nie wyszli na boisko na mecz o trzecie miejsce. Koszajec zdobył je walkowerem.

W finale Domaniew poza boiskową szóstką miał pięciu zmienników gotowych w każdej chwili do gry, Owczarnia – zaledwie jednego. Domaniew strzelił trzy bramki, piłkarze Owczarni zrewanżowali się w końcówce meczu jedną. Tym samym drużyna z Domaniewa wygrała turniej po raz drugi, rewanżując się Owczarni za ubiegłoroczną porażkę. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie