poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Dożynki na Żółwińskiej

01.09.2012


Kabaret Koń Polski i zespół Vintage to gwiazdy niedzielnych Dożynek Gminnych w Nadarzynie. Tradycyjnie odbędą na się one na terenie stadionu przy ul. Żółwińskiej.

Program imprezy przewiduje także występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Nadarzyn, która koncertowała m.in. w USA, Chinach i Singapurze, towarzyszyła występom Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Fatygi. W czasie dożynek swoją sprawność zademonstrują strażacy i karatecy. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Przy okazji będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy.

Żółwińska w niedzielę będzie zamknięta dla samochodów. Na teren dożynek warto dotrzeć rowerem – ulicą Nadarzyńską do skrzyżowania z Młochowską, dalej przez las. Po kilku kilometrach wyjedziemy na Żółwińską w Nadarzynie. Ten trakt był dobrze znany dawnym mieszkańcom Żółwina. Nasza wieś do 1952 r. wchodziła w skład gminy Młochów, która miała swoją siedzibę w Nadarzynie. Gminne sprawy załatwiano w urzędzie, który mieścił się w niewielkim budynku w rynku. Historyczne znaczenie Nadarzyna dla naszej wsi utrwaliła nazwa głównej ulicy Żółwina. (ike)skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie