środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Kolejnej wiosny łyk

02.03.2013


Fakt, że Irlandczycy nie fetują świętego Stanisława, patrona Polski, nie przeszkadza nam coraz huczniej obchodzić Dnia Świętego Patryka. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie za pośrednictwem naszego portalu zaprasza do siebie na imprezę z tej okazji 17 marca. Wstęp wolny.

O godz. 16.00 rozpocznie się czytanie baśni i legend celtyckich, godzinę później grupa SHANNON wywoła "eksplozję muzyki celtyckiej". Tak się z pewnością stanie, jeśli SHANNON sam nie eksploduje w czasie wcześniejszych koncertów ku czci św. Patryka: 14 marca gra w Poznaniu, 15 – w Olsztynie, a 16 – w Gdyni.

Imprezie patronuje Fundacja Kultury Irlandzkiej. Kusząco brzmi zapowiedź GOK, że uczestnicy będą "kontemplować soczystą czerń będącą efektem górnej fermentacji typu stout powszechnie zwaną Guiness`em". Choć organizatorzy nie informują o strojach organizacyjnych (dreskodzie), na wszelki wypadek przypominamy, że 17 marca obowiązuje kolor zielony.

Dzień Świętego Patryka przyjął się w Polsce pewnie dlatego, że kojarzy się z wiosną. To święto spolszczył i adaptował do swojskich klimatów Muniek Staszczyk w piosence "Airisz": "Ty mnie chyba nie znasz i nie rozumiesz nic./ Bo ty nie wiesz, jak się tutaj pije./ Kolejnej wiosny łyk/ Czwarty strong, piąty strong /Coraz bliżej twego ciała". (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie