środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Oj, będzie zabawa!

28.07.2014


Ćwierć wieku temu swoją „Czarownicą” zaczarowali publiczność Sali Kongresowej. Później śpiewali ją m.in. w USA, Kanadzie i Niemczech. 17 sierpnia zagrają na dożynkach w naszym Żółwinie. Szykujcie się na zabawę na dechach w rytm największych hitów pionierów i klasyków disco polo – grupy Fanatic.

Zespół pochodzi z Żyrardowa. To dzięki niemu powstała pierwsza wytwórnia fonograficzna disco polo – założył ją Sławomir Skręta. Ten sam. który w 1993 r. wymyślił określenie disco polo (na wzór italo disco).

- W ślad za Fanatic do Żółwina zjadą fani grupy – poinformowała nas Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że uczestnicy imprezy dożynkowej - zorganizowanej tradycyjnie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej - zostaną ugoszczeni smalcem, ogórkami i grochówką (za piwo trzeba będzie zapłacić). Dzieci mogą liczyć na nadmuchiwaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami oraz dwie pomysłowe animatorki, które nie pozwolą im się ani przez chwilę nudzić.

No i do tego dożynkowa klasyka: korowód z wieńcami, msza polowa i dzielenie się przez burmistrza chlebem z mąki z tegorocznych zbiorów. (ike)

Zdjęcie z oficjalnej strony zespołu

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie