środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Olbrychski w Wolcie

30.05.2014


W sobotę i niedzielę na terenie LKS "Wolta" w Żółwinie odbędą się zawody jeździeckie z udziałem około setki zawodniczek i zawodników. Jedną z nagród ufundował związany od lat z żółwińskim klubem Daniel Olbrychski.

Jeździecki weekend rozpoczną w sobotę regionalne zawody w ujeżdżeniu. Wystartują w nich zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zarejestrowani w PZJ lub WZJ oraz w konkursach "open". Łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę zostaną rozegrane zawody regionalne w skokach przez przeszkody, II eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci oraz VIII eliminacja Ligi Mazowsza. Łączna pula nagród – 6 tys. zł. Zawody – zarówno w sobotę, jak i niedzielę - rozpoczną się o godz. 9.00.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz gminy Brwinów, a na liście fundatorów nagród poza Danielem Olbrychskim jest m.in. podkowiańska Piekarnia Dworak. W czasie zawodów będzie działał bufet i grill, wstęp na nie jest bezpłatny.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., najstarszym zachowanym obiekcie w naszej wsi. Warto w czasie zawodów obejrzeć stylowe zabytkowe wnętrze. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www