wtorek, 28 maja 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Pałac bez tajemnic

11.06.2016


Biały - zalany słońcem - żółwiński pałac i otaczający go park zachwyciły osoby uczestniczące w otwarciu przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego jedwabnego szlaku prowadzącego z Milanówka do naszej miejscowości.

Przez trzy godziny – dzięki uprzejmości właścicieli – można było spacerować po zacienionych alejkach, oglądać przygotowaną przez Grażynę Adamską, autorkę książki "Dwór w Żółwinie i jego tajemnice", wystawę o dawnych właścicielach pałacu. Grażyna Adamska dzieliła się ze zwiedzającymi swoją wiedzą o historii tego obiektu, jego przeszłość przybliżały im także Agnieszka Wojcierowska i Agnieszka Krzysiak, członkinie Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, oraz Joanna Prosińska-Giersz, znawczyni losów rodziny Witaczków. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie