środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Piłką i mieczem

29.08.2014


W sobotę, 6 września, od godziny 11.00 żółwiński Orlik będzie areną zmagań piłkarsko-literackich: III Turnieju Sołectw i Narodowego Czytania "Trylogii".

Do piątku do turnieju zgłosiło się sześć drużyn piłkarskich: Żółwin, Terenia (debiutant), Owczarnia (ubiegłoroczny zwycięzca), Koszajec i Domaniew (tryumfator sprzed dwóch lat). - Lista jest nadal otwarta, można zgłosić swój udział w zawodach do początku przyszłego tygodnia – powiedziała zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

W turnieju startują sześcioosobowe drużyny amatorskie, w ich składzie nie mogą się znaleźć zawodnicy zrzeszeni w ligach okręgowych i PZPN. Za to po raz pierwszy regulamin dopuszcza udział z drużynie jednego zawodnika spoza sołectwa – osoby, która jest z nim związana emocjonalnie, rodzinnie, zawodowo itp.

Równocześnie z turniejem odbędzie się trzecia edycja Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta RP. Po "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza i dziełach Aleksandra Fredry przyszedł czas na "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto przyniesie jeden z jej tomów, będzie mógł przeczytać publicznie wybrany przez siebie fragment i przystawić na książce okolicznościowy stempel. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie