środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Raz na ludowo

13.08.2013


"Proszę, proszę, chwilkę w koło,/ Jak wesoło, to wesoło" – tegoroczne Dożynki Gminne na terenie żółwińskiej remizy mają przywołać klimat (folklorystyczny, nie polityczny) "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

- Tegoroczna scenografia będzie się znacznie różniła od tej, do których uczestnicy organizowanych w Żółwinie dożynek są przyzwyczajeni – mówi zolwin.pl Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. – Motywem przewodnim będzie "Wesele" Wyspiańskiego. Zobaczymy parę młodą, obejrzymy występ grupy teatralnej przebranej za chochoły, która zachęci do wspólnej zabawy dzieci. Tym razem najmłodsi uczestnicy dożynek będą mogli wziąć udział w konkursach związanych z kulturą, obyczajami i tradycjami wsi polskiej.

Jak zwykle nie zabraknie muzyki tanecznej. Przeboje lat. 70, 80. i 90. przypomni kwartet "Szafa Gra" złożony z muzyków Teatru Buffo oraz znana z występów na żółwińskiej estradzie grupa Sound Force. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie