środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Weekend jeździecki

30.04.2013


LKS "Wolta" zaprasza mieszkańców Żółwina i okolic na zawody jeździeckie 4-5 maja. Początek o godz. 9.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, w czasie jej trwania czynny będzie bufet i grill.

W sobotę zostaną rozegrane Zawody Regionalne w Ujeżdżeniu, łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę odbędą się Zawody Regionalne w Skokach przez przeszkody, w tym I eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci 2013 oraz III eliminacja Ligi Mazowsza 2013. Łączna pula nagród niedzielnych zawodów to 6 tys. zł. Zarówno w sobotę, jak w niedzielę zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Brwinów oraz o Puchar Burmistrza Miasta Brwinów.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., który pamięta czasy, gdy właścicielami rozległego majątku Żółwin (w tamtym czasie obejmował on także Kopaną i Grudów) była rodzina Rogowskich. Warto w czasie zawodów obejrzeć zabytkowe wnętrze (będzie w nim bufet).

W "Wolcie" działa szkółka jeździecka. Klub organizuje wakacje i kolonie z koniem, a kilka razy do roku – w ramach dni otwartych – bezpłatne przejażdżki na kucykach i koniach dla dzieci. Większość koni w stajniach "Wolty" należy do prywatnych właścicieli. Swoje wierzchowce trzymają tu m.in. Daniel Olbrychski (w filmie dokumentalnym "Daniel i konie" uwieczniono aktora w siodle w żółwińskich plenerach), Bogusław Linda oraz Tomasz Biernawski, czołowy specjalista od koni w polskiej kinematografii - pracował m.in. na planie "Ogniem i mieczem". (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie