środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Zaczarowali Żółwin

17.08.2014


Na dechach zabrakło miejsca, więc tańczono na trawie. Żyrardowski Fanatic podbił serca uczestników gminnych dożynek w Żółwinie. Impreza udała się znakomicie.

Goście przybywali na teren OSP pieszo, rowerami, bryczkami i samochodami. W dożynkach wzięła udział grupa rolników, dla których są one wciąż prawdziwym świętem plonów. Na tysiącach hektarów ziemi po północnej stronie autostrady A2 uprawia się m.in. zboże. To z niego – zgodnie z zapewnieniami organizatorów – upieczono niewielkie bochenki chleba, którymi obdzielono uczestników imprezy.

Po wniesieniu dożynkowego wieńca i mszy polowej kilkaset osób ustawiło się w kolejce po grochówkę – starczyło jej dla wszystkich. Pokrzepieni goście dożynek wyładowywali energię w czasie zabawy: dzieci zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni, dorośli wyciskali sztangę. Nie zabrakło "pierzastych kogucików, baloników na druciku/ motyli drewnianych, koników bujanych/ cukrowej waty i z piernika chaty".

Przez wiele godzin teren OSP tętnił życiem. Warto przypomnieć, że to mieszkańcy naszej wsi pierwsi w powiecie pruszkowskim odrodzili tradycję dożynek. Niedzielna impreza dowiodła, że było warto. (ike)

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie