poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Żółwin gola!

04.09.2012


W niedzielę 9 września na żółwińskim Orliku odbędzie się I Turniej Sołectw z okazji Dni Brwinowa. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00.

Udział w turnieju piłkarskim – jak poinformowała zolwin.pl dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak – zgłosiło sześć sołectw: Domaniew, Koszajec, Milęcin, Moszna, Owczarnia i Żółwin. Zgodnie z regulaminem na boisko wybiegną drużyny seniorskie (od 18 lat w górę) w sześcioosobowych składach (pięciu zawodników w polu i bramkarz). W trakcie meczów – dwa razy po piętnaście minut – będzie można dokonywać "hokejowych" zmian.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. W półfinałach ich zwycięzcy zmierzą się z drużynami, które zajęły drugie miejsca. Ostatecznego zwycięzcę wyłoni wielki finał. Na trzy najlepsze zespoły czekają puchary i medale.

Organizator turnieju – GOK – ma nadzieję, że w kolejnych latach impreza nabierze większego rozmachu i wezmą w niej udział nie tylko reprezentacje sołectw z gminy Brwinów, ale także z gmin ościennych.

Turniej piłkarski jest częścią obchodów Dni Brwinowa. Po zakończeniu zawodów spod Orlika ruszy autobusik, który dowiezie chętnych na pola parzniewskie – tu odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem.

- Organizowany co roku w Żółwinie turniej piłkarski może stać się kolejną, obok Dożynek Gminnych i zawodów jeździeckich, imprezą promującą naszą wieś – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak, który bierze aktywny udział w przygotowaniu zawodów piłkarskich. (ike)skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie