środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Relaks

Żółwin na pikniku

12.06.2016


Jeszcze kilka lat temu łąka przy Granicznej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wilgi, była pastwiskiem dla krowy sołtysa. Krasulę w tym miejscu będzie można znowu zobaczyć w sobotę 18 czerwca w czasie pikniku organizowanego przez sołtysa, radę sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną w Żółwinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni. Początek imprezy o godz. 15.00.

Poza krową na łące mają być wystawione konie, kozy i drób. Wiejskie klimaty przybliżą uczestnikom także przejażdżki wozami konnymi i bryczką. Druhny i druhowie z OSP przygotowali na piknik specjalne pokazy. Na żółwińskim niebie pojawią się wiatrakowce i paralotnie. Będzie można poczęstować się ciastem domowego wypieku, posilić się kiełbasą z grilla, ochłodzić lodami. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji – i dla dorosłych, i dla dzieci – nie zabraknie. (ike)

Na zdjęciu: miejsce pikniku jeszcze z krową sołtysa

skomentuj na FB

Rowerem na akademię Legii

01.12.2019

Świeżo wyasfaltowaną aleją Olszową w Książenicach można dojechać do budowanej siedziby Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Żółwin się bawi!

28.05.2019

Wypróbowana w 2016 r. łąka sołtysa Karola Marchwiaka przy ul. Granicznej 15 czerwca znowu będzie miejscem pikniku z atrakcjami, m.in. pokazami żółwińskich strażaków i przejażdżkami zaprzęgami konnymi.

Żółwińskie ogrody

07.06.2018

Dwie imprezy w Żółwinie zaplanowano w sobotę 16 czerwca w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w gminie Brwinów. Cały program festiwalu opublikował najnowszy "Ratusz".

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie