środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

31 sierpnia w remizie

19.08.2015


Zebranie wiejskie z udziałem burmistrza Arkadiusza Kosińskiego odbędzie się 31 sierpnia w remizie OSP – poinformował zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak. Uczestnicy zebrania uchwalą sposób wydania funduszu sołeckiego w 2016 r.

Na wstępnie uzgodnionej przez radę sołecką liście propozycji znalazły się m.in.: prace porządkowe, projekt oświetlenia ul. Granicznej na odcinku od Szymanowskiego do Słonecznej (wspólnie z Terenią), zakup pierwszych urządzeń na siłownię, która zostanie urządzona obok Orlika, dofinansowanie remontu OSP oraz imprezy z cyklu Żółwińskie Spotkania z Historią.

Godzina rozpoczęcia zebrania wiejskiego zostanie ustalona na początku przyszłego tygodnia. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie