środa, 29 marca 2023

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Asfaltową aleją Pigwową do S8

11.03.2023


Prawie nieprzejezdna obecnie al. Pigwowa w Książenicach jeszcze w tym roku może stać się drogą asfaltową o szerokości sześciu metrów zmieniającą w zasadniczy sposób dojazd z Żółwina i okolic do trasy S8. 15 marca zostaną otwarte oferty w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim przetargu na przebudowę ulicy, która jest fragmentem drogi powiatowej 1502W.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację zadania obejmującego m.in. budowę ronda w rejonie skrzyżowania z drogą 1501W (al. Jabłoniową), jezdni asfaltowej do ul. Granicznej w Żółwinie i ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja tej inwestycji wraz z zakończeniem trwającej przebudowy ul. Szkolnej nie tylko usprawni dojazd do S8, ale także przyspieszy rozwój budownictwa mieszkaniowego w Żółwinie, Tereni i Książenicach. Podjęcie długo oczekiwanej modernizacji al. Pigwowej poprzedziło wycięcie setek drzew. (ike)

skomentuj na FB

Wodociąg zepnie Żółwin i Książenice

24.03.2023

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę sieci wodociągowej łączącej aleję Pigwową w Książenicach z ul. Graniczną w Żółwinie. Inwestycja, którą burmistrz Arkadiusz Kosiński nazywa spinką wodociągową, ma zapewnić alternatywne źródło dostawy wody w przypadku jej niedoboru.

Ponad dwa tysiące żółwinian

03.03.2023

2130 osób (1084 kobiety i 1046 mężczyzn) mieszkało w Żółwinie w 2021 r. – taką liczbę podał Główny Urząd Statystyczny w oparciu o dane spisu powszechnego.

Stacja pogodowa w Żółwinie

02.02.2023

Na terenie szkoły podstawowej w Żółwinie zamontowano automatyczną stację pogodową umożliwiającą m.in. pomiar temperatury i wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, promieniowania słonecznego.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2023 IKE - Usługi Literackie