poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Asfaltową aleją Pigwową do S8

11.03.2023


Prawie nieprzejezdna obecnie al. Pigwowa w Książenicach jeszcze w tym roku może stać się drogą asfaltową o szerokości sześciu metrów zmieniającą w zasadniczy sposób dojazd z Żółwina i okolic do trasy S8. 15 marca zostaną otwarte oferty w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim przetargu na przebudowę ulicy, która jest fragmentem drogi powiatowej 1502W.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację zadania obejmującego m.in. budowę ronda w rejonie skrzyżowania z drogą 1501W (al. Jabłoniową), jezdni asfaltowej do ul. Granicznej w Żółwinie i ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja tej inwestycji wraz z zakończeniem trwającej przebudowy ul. Szkolnej nie tylko usprawni dojazd do S8, ale także przyspieszy rozwój budownictwa mieszkaniowego w Żółwinie, Tereni i Książenicach. Podjęcie długo oczekiwanej modernizacji al. Pigwowej poprzedziło wycięcie setek drzew. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie