poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Bazarek wyborczy

24.02.2024


W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.
Do tej pory udział w wyborach na burmistrza zapowiedział sprawujący ten urząd od 2010 r. mieszkaniec Brwinowa Arkadiusz Kosiński oraz mieszkający w Koszajcu radny Rady Miejskiej w Brwinowie obecnej kadencji - wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej - Adam Adamczyk.
Adam Adamczyk utworzył własny komitet wyborczy „Halo, Mieszkańcy”. Jego pełnomocnikiem jest mieszkaniec Żółwina Paweł Nyc – wybrany do Rady Miejskiej w Brwinowie w 2018 r. z listy KO. W wyborach gminnych wystartuje komitet burmistrza – „Dobro Wspólne”, na jego listach – zgodnie z zapowiedzią samego zainteresowanego – znajdzie się Józef Streżyński z Żółwina, radny w latach 2014-2018.
Ponadto o mandaty w Radzie Miejskiej walczyć będą Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Na listach KO w naszym okręgu dostrzegliśmy nazwiska przynajmniej trojga mieszkańców Żółwina. Niewykluczone, że to niepełna lista komitetów, które wezmą udział w wyborach 7 kwietnia. (ike)
Wejście do lokalu wyborczego w 2018 r.

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie