czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Bezpieczne przedszkole

10.07.2015


Choć budowa przedszkola w Żółwinie ma się rozpocząć w przyszłym roku, już teraz władze gminy Brwinów powinny zadbać o bezpieczny wjazd na jego teren.

Zgodnie z projektem do przedszkola będzie się wjeżdżać od strony ul. Nadarzyńskiej, w odległości 20 metrów od skrzyżowana z Kasztanową. To najniebezpieczniejsze miejsce w naszej miejscowości, doszło tu do szeregu kolizji. Sytuację komplikuje rosnące z roku na rok natężenie ruchu, nierespektowanie przez część kierowców znaku pierwszeństwa przejazdu oraz sąsiedztwo OSP, której samochody wyjeżdżają na sygnale do akcji.

- Wielokrotnie jako radny postulowałem, by od strony Nadarzyńskiej była jedynie droga pożarowa, natomiast wjazd na teren przedszkola należałoby przenieść na przeciwległą stronę nieruchomości. Tam znajduje się droga dochodząca do ul. Szkolnej o nieuregulowanym statusie prawnym. Aby go uregulować, gmina musiałaby kupić teren drogi od prywatnych właścicieli – powiedział zolwin.pl Mieczysław Zieliński. Poinformowany o problemie obecny radny Józef Streżyński zapewnił nas, że poruszy tę sprawę na forum gminy. (ike)

Stara brama od strony drogi dochodzącej do ul. Szkolnej

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie