czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Bezpieczne przedszkole

10.07.2015


Choć budowa przedszkola w Żółwinie ma się rozpocząć w przyszłym roku, już teraz władze gminy Brwinów powinny zadbać o bezpieczny wjazd na jego teren.

Zgodnie z projektem do przedszkola będzie się wjeżdżać od strony ul. Nadarzyńskiej, w odległości 20 metrów od skrzyżowana z Kasztanową. To najniebezpieczniejsze miejsce w naszej miejscowości, doszło tu do szeregu kolizji. Sytuację komplikuje rosnące z roku na rok natężenie ruchu, nierespektowanie przez część kierowców znaku pierwszeństwa przejazdu oraz sąsiedztwo OSP, której samochody wyjeżdżają na sygnale do akcji.

- Wielokrotnie jako radny postulowałem, by od strony Nadarzyńskiej była jedynie droga pożarowa, natomiast wjazd na teren przedszkola należałoby przenieść na przeciwległą stronę nieruchomości. Tam znajduje się droga dochodząca do ul. Szkolnej o nieuregulowanym statusie prawnym. Aby go uregulować, gmina musiałaby kupić teren drogi od prywatnych właścicieli – powiedział zolwin.pl Mieczysław Zieliński. Poinformowany o problemie obecny radny Józef Streżyński zapewnił nas, że poruszy tę sprawę na forum gminy. (ike)

Stara brama od strony drogi dochodzącej do ul. Szkolnej

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie