czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Budżet bez niespodzianki

20.11.2017


Po oddaniu do użytku przedszkola Żółwin stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, szkoda, że przedszkolaki trafią do tego obiektu dopiero na początku następnej dekady, gdy zostanie przeprowadzony remont szkoły.

Projekt przyszłorocznego budżetu gminy Brwinów przewiduje wydanie na inwestycje w Żółwinie ponad trzech milionów złotych, jednak ogromna część tej sumy dotyczy przedszkola, a zatem obiektu o znaczeniu – podobnie jak Orlik i OSP – ponadsołeckim. Największą inwestycją przeznaczoną głównie dla mieszkańców naszej wsi będzie krótki odcinek chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty.

Najbardziej dotkliwy jest brak w projekcie budżetu budowy kanalizacji oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej. Nie wszystkich natomiast smucą opóźnienia w rozpoczęciu budowy cmentarza komunalnego, który ma także służyć całej gminie oraz partnerom z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Niewykluczone, że w ciągu roku pojawią się środki na jakąś niespodziankę, bo przecież jesienią będziemy wybierać burmistrza i radnych. W sumie nie jest źle: mogło być pewnie lepiej, ale ci, którzy mieszkają w Żółwinie więcej niż kilka lat, wiedzą, że mogło być znacznie gorzej.

W tym roku chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej doszedł do Leśnej.

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie