czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Budżet bez niespodzianki

20.11.2017


Po oddaniu do użytku przedszkola Żółwin stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, szkoda, że przedszkolaki trafią do tego obiektu dopiero na początku następnej dekady, gdy zostanie przeprowadzony remont szkoły.

Projekt przyszłorocznego budżetu gminy Brwinów przewiduje wydanie na inwestycje w Żółwinie ponad trzech milionów złotych, jednak ogromna część tej sumy dotyczy przedszkola, a zatem obiektu o znaczeniu – podobnie jak Orlik i OSP – ponadsołeckim. Największą inwestycją przeznaczoną głównie dla mieszkańców naszej wsi będzie krótki odcinek chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty.

Najbardziej dotkliwy jest brak w projekcie budżetu budowy kanalizacji oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej. Nie wszystkich natomiast smucą opóźnienia w rozpoczęciu budowy cmentarza komunalnego, który ma także służyć całej gminie oraz partnerom z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Niewykluczone, że w ciągu roku pojawią się środki na jakąś niespodziankę, bo przecież jesienią będziemy wybierać burmistrza i radnych. W sumie nie jest źle: mogło być pewnie lepiej, ale ci, którzy mieszkają w Żółwinie więcej niż kilka lat, wiedzą, że mogło być znacznie gorzej.

W tym roku chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej doszedł do Leśnej.

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie