środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz w remizie

07.09.2014


Chodnik na Nadarzyńskiej i Słonecznej, przedszkole przy Nadarzyńskiej, kanalizacja, przyszłość terenów po zachodniej stronie Szkolnej – te tematy powinny być poruszone w czasie spotkania burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami Żółwina i Tereni we wtorek, 9 września. Początek – godz. 19.00.

Spotkania burmistrza z mieszkańcami odbywają się co roku w ramach zebrań wiejskich. Tak jest i tym razem, choć ze względu na listopadowe wybory samorządowe (zgodnie z naszymi informacjami Arkadiusz Kosiński będzie ubiegał się o reelekcję) ze strony włodarza gminy można oczekiwać śmielszych deklaracji.

Uczestnicy zebrania wiejskiego zdecydują w głosowaniu o podziale przyszłorocznego funduszu sołeckiego (32 tys. zł). Sołtys Karol Marchwiak poinformował zolwin.pl, że wśród nowych pomysłów przeznaczenia tych pieniędzy jest urządzenie miejsca spotkań sprzyjającego integracji mieszkańców. Nasi czytelnicy upominają się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw przy Nadarzyńskiej, większą troskę o czystość i estetykę wsi, plenerową siłownię. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie