czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz w remizie

07.09.2014


Chodnik na Nadarzyńskiej i Słonecznej, przedszkole przy Nadarzyńskiej, kanalizacja, przyszłość terenów po zachodniej stronie Szkolnej – te tematy powinny być poruszone w czasie spotkania burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami Żółwina i Tereni we wtorek, 9 września. Początek – godz. 19.00.

Spotkania burmistrza z mieszkańcami odbywają się co roku w ramach zebrań wiejskich. Tak jest i tym razem, choć ze względu na listopadowe wybory samorządowe (zgodnie z naszymi informacjami Arkadiusz Kosiński będzie ubiegał się o reelekcję) ze strony włodarza gminy można oczekiwać śmielszych deklaracji.

Uczestnicy zebrania wiejskiego zdecydują w głosowaniu o podziale przyszłorocznego funduszu sołeckiego (32 tys. zł). Sołtys Karol Marchwiak poinformował zolwin.pl, że wśród nowych pomysłów przeznaczenia tych pieniędzy jest urządzenie miejsca spotkań sprzyjającego integracji mieszkańców. Nasi czytelnicy upominają się m.in. o nowe atrakcje na placu zabaw przy Nadarzyńskiej, większą troskę o czystość i estetykę wsi, plenerową siłownię. (ike)

skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

Żółwin ma sołtyskę

21.05.2024

Kobiecej rewolucji ciąg dalszy: od niedawna mamy pierwszą radną w historii Żółwina, zaś od wtorku pierwszą w dziejach naszej miejscowości sołtyskę. Została nią prezeska Koła Gospodyń Wiejskiej Monika Cupriak, która wygrała z pełniącym funkcję sołtysa od 1999 r. Karolem Marchwiakiem.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie