sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Burmistrz w szkole

21.08.2016


W poniedziałek 26 września o godz. 18.00 w Zespole Szkół przy ul. Szkolnej 39 rozpocznie się zebranie wiejskie, w ramach którego mieszkańcy Żółwina i Tereni będą mieli okazję uzyskania od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego informacji na temat rozwoju naszych sołectw w kolejnych latach.

Chodzi m.in. o drugi etap budowy chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej, ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej, kanalizację sanitarną, przedszkole samorządowe przy Nadarzyńskiej, cmentarz komunalny, inwestycje drogowe oraz rozbudowę Zespołu Szkół w kontekście planowanej likwidacji gimnazjów. Kalendarz spotkań z mieszkańcami sołectw burmistrz umieścił w sobotę na swoim profilu na FB.
Na zdjęciu: budowa pierwszego odcinka chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie