środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Chodnik okrojony

25.08.2015


W tym roku mieliśmy przejść chodnikiem po Nadarzyńskiej na odcinku od Szkolnej do Leśnej, jednak gmina podzieliła tę inwestycję na części. Jeśli procedura przetargowa przebiegnie sprawnie, a pogoda dopisze, to w grudniu chodnik zostanie ułożony między Kasztanową a Słoneczną.

We wtorek gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę chodnika wraz z odwodnieniem na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej "w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej (odc. od ul. Szkolnej do ul. Leśnej) w Żółwinie". Termin składania ofert upływa 10 września. Jeśli w wyniku przetargu wyłoniony zostanie wykonawca, to będzie mógł on rozpocząć budowę najwcześniej w drugiej połowie października. W ofercie wymieniono jedynie czas trwania robót – dwa miesiące, nie podano jednak daty ich zakończenia. A zatem budowa może zostać przerwana - nawet na kilka miesięcy - ze względu na warunki pogodowe.

Chodnik zostanie ułożony z szarej kostki Behaton, zjazdy na posesje mają mieć kolor czerwony. Zakres robót obejmuje także m.in. budowę wyniesionego przejścia dla pieszych, miejsc postojowych i kanalizacji deszczowej. W ofercie nie podano szerokości chodnika. (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie