środa, 28 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Chodnik z odwodnieniem

26.01.2015


Na całym odcinku ul. Nadarzyńskiej, na którym zostanie zbudowany chodnik, projektowana jest kanalizacja deszczowa z włączeniem jej do istniejącego kolektora przy ul. Mokrej – wyjaśnił wiceburmistrz Sławomir Walendowski w pisemnej odpowiedzi na pytania zadane przez radnego Józefa Streżyńskiego.

"Wody opadowe i roztopowe odprowadzane będą do projektowanego kolektora kanalizacji deszczowej za pośrednictwem wpustów ulicznych zaprojektowanych co około 40 m. Na skrzyżowaniu z ul. Klonową również takie wpusty pojawią się, uniemożliwiając spływ wód na ww. ulicę" – napisał Sławomir Walendowski, odnosząc się do obaw radnego, że na odcinku Nadarzyńskiej "od Kasztanowej do Klonowej krawężnik chodnika będzie stanowił rynsztok dla całej wody opadowej z jezdni", zaś woda będzie się wlewać w ulicę Klonową "jak w lejek".

Radny w pytaniach zwrócił uwagę na fakt, że projektowany chodnik biegnie najpierw (od Kasztanowej do Klonowej) po północnej stronie Nadarzyńskiej, zaś potem – po południowej. W jego opinii lepszym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie chodnika po tej samej – północnej - stronie. Wiceburmistrz Sławomir Walendowski wyjaśnił, że jest to niewykonalne m.in. ze względu na węższy pas pobocza po północnej stronie oraz brak możliwości przesunięcia pasa jezdni.

Termin ogłoszenia przetargu na budowę chodnika jest uzależniony od uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a to z kolei wymaga spełnienia określonych przez prawo warunków technicznych. W tym przypadku chodzi m.in. o wykonanie ściętego narożnika na skrzyżowaniu Nadarzyńskiej z Kasztanową, który powinien znaleźć się na obecnej działce prywatnej. "O zakończeniu całej procedury, pozwalającej na ogłoszenie przetargu na budowę chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie, powiadomię Pana odrębnym pismem" – napisał Sławomir Walendowski w liście do Józefa Streżyńskiego.

W przesłanym zolwin.pl mailu radny zapewnił: "Postanowiłem monitorować tę inwestycję w szczególny sposób. Dlatego proszę zgłaszać mi ewentualne pytania na ten temat, a obiecuję, że nie pozostaną bez odpowiedzi". (ike)

skomentuj na FB

Bazarek wyborczy

24.02.2024

W sobotę na brwinowskim targowisku można było nie tylko zaopatrzyć się w ziemniaki, pomidory i jabłka, ale także złożyć podpisy pod listami poparcia komitetów wyborczych biorących udział w wyborach samorządowych w naszej gminie.

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024

7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie online football manager