sobota, 03 grudnia 2022

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Co z segregacją?

03.01.2018


W środę po raz pierwszy w tym roku w Żółwinie odbierane są śmieci. To wydarzenie nie zasługiwałoby na uwagę, gdyby nie emocje, jakie wywołała korekta harmonogramu odbioru odpadów w grudniu oraz nowe zasady obowiązujące od 1 stycznia. Podniesieniu ceny tej usługi towarzyszy ograniczenie odbioru odpadów segregowanych.

Pojawiają się opinie, że to krok do tyłu w stosunku do tzw. rewolucji śmieciowej wprowadzającej segregację odpadów oraz obawy, że "nadwyżki" plastiku lub papieru trafią do pieców, zostaną wyrzucone do lasu, a w najlepszym razie zasilą pojemniki z odpadami niesegregowanymi. (ike)

skomentuj na FB

Mieszkańcy protestują

16.10.2022

Pogoda i frekwencja dopisały – protest przeciwko wycince klonów rosnących przy górnym odcinku ulicy Szkolnej zgromadził wielu mieszkańców Żółwina, a także Podkowy Leśnej i innych okolicznych miejscowości.

Rekordowo długa kadencja

29.09.2022

Gdyby w styczniu 2018 r. Sejm nie wydłużył kadencji organów samorządowych z czterech do pięciu lat, to już tej jesieni wybieralibyśmy burmistrza i radnych gminy Brwinów, a także radnych powiatu pruszkowskiego i sejmiku mazowieckiego. To jednak jeszcze nie ostatnie słowo w tej sprawie sejmowej większości. Dziś posłowie przyjęli ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022

W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie