poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Co z tą wodą?

13.05.2021


Co z tą wodą?
W najbliższych miesiącach w Owczarni stanie tymczasowa kontenerowa pompownia wody, która powinna poprawić zaopatrzenie w wodę także wyżej położone rejony Żółwina oraz Terenię – uchwałę w tej sprawie podjęli radni w czasie wielogodzinnego czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej w Brwinowie.
Burmistrz Arkadiusz Kosiński przedstawił plan całkowitego uniezależnienia się od przesyłu wody przez teren Podkowy Leśnej. Zgodnie z nim za półtora roku powstanie w Owczarni stacja podnoszenia wody, niewykluczone, że kontenerowa pompownia trafi wówczas na ulicę Południową w Żółwinie. Burmistrz zamierza spiąć sieć wodociągową gminy Brwinów z siecią gminy Grodzisk Mazowiecki (w Książenicach) oraz zbudować wodociąg biegnący przez Las Młochowski z Otrębus do Żółwina.
Posiedzenie Rady Miejskiej z udziałem burmistrzów Brwinowa i Podkowy Leśnej nie doprowadziło do zbliżenia zwaśnionych stron w sprawie wykorzystywania podkowiańskich rur do transportu wody z Brwinowa do południowych sołectw. Na ostudzenie emocji nie wpłynęła sytuacja w żółwińskiej szkole usytuowanej w budynku przedszkola przy Nadarzyńskiej – w czwartek z powodu braku wody rodzice musieli odebrać z niej dzieci.

 - Żółwin.pl


Burmistrzowie, Arkadiusz Kosiński i Artur Tusiński, przedstawili całkowicie odmienny opis sytuacji, obaj są gotowi bronić swoich racji w sądzie. Po wystąpieniu, które zostało odebrane jako konfrontacyjne, burmistrz Podkowy pożegnał uczestników posiedzenia, radni nie mieli okazji do zadania mu pytań. Mimo to podkreślali, że należy nadal szukać kompromisu. Arkadiusz Kosiński zapewnił ich, że dla dobra mieszkańców jest otwarty na dialog z sąsiadami. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie