sobota, 25 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Co z tą wodą?

13.05.2021


Co z tą wodą?
W najbliższych miesiącach w Owczarni stanie tymczasowa kontenerowa pompownia wody, która powinna poprawić zaopatrzenie w wodę także wyżej położone rejony Żółwina oraz Terenię – uchwałę w tej sprawie podjęli radni w czasie wielogodzinnego czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej w Brwinowie.
Burmistrz Arkadiusz Kosiński przedstawił plan całkowitego uniezależnienia się od przesyłu wody przez teren Podkowy Leśnej. Zgodnie z nim za półtora roku powstanie w Owczarni stacja podnoszenia wody, niewykluczone, że kontenerowa pompownia trafi wówczas na ulicę Południową w Żółwinie. Burmistrz zamierza spiąć sieć wodociągową gminy Brwinów z siecią gminy Grodzisk Mazowiecki (w Książenicach) oraz zbudować wodociąg biegnący przez Las Młochowski z Otrębus do Żółwina.
Posiedzenie Rady Miejskiej z udziałem burmistrzów Brwinowa i Podkowy Leśnej nie doprowadziło do zbliżenia zwaśnionych stron w sprawie wykorzystywania podkowiańskich rur do transportu wody z Brwinowa do południowych sołectw. Na ostudzenie emocji nie wpłynęła sytuacja w żółwińskiej szkole usytuowanej w budynku przedszkola przy Nadarzyńskiej – w czwartek z powodu braku wody rodzice musieli odebrać z niej dzieci.

 - Żółwin.pl


Burmistrzowie, Arkadiusz Kosiński i Artur Tusiński, przedstawili całkowicie odmienny opis sytuacji, obaj są gotowi bronić swoich racji w sądzie. Po wystąpieniu, które zostało odebrane jako konfrontacyjne, burmistrz Podkowy pożegnał uczestników posiedzenia, radni nie mieli okazji do zadania mu pytań. Mimo to podkreślali, że należy nadal szukać kompromisu. Arkadiusz Kosiński zapewnił ich, że dla dobra mieszkańców jest otwarty na dialog z sąsiadami. (ike)skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie