czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Czarny punkt

03.06.2017


Od czasu uruchomienia objazdu spowodowanego remontem ulic w Podkowie skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

Sobotni poranek, na skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kasztanowej wielka ciężarówka jadąca od strony Szkolnej ostro hamuje, unikając zderzenia z samochodem osobowym skręcającym prawidłowo z Kasztanowej w lewo. Kierowca ciężarówki najwyraźniej nie dostrzegł znaku pierwszeństwa. Takie sytuacje są w tym miejscu nagminne. Brak oznaczonego przejścia na wysokości prowizorycznego zakończenia chodnika sprawia, że piesi przechodzą przez Kasztanową z duszą na ramieniu. Burmistrz Arkadiusz Kosiński na wrześniowym zebraniu wiejskim zapowiedział przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. Czekamy! (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

Zamknięcie skrzyżowania Szkolnej i Granicznej

20.09.2023

Od 25 września, jak informują tablice przy Nadarzyńskiej, zostanie zamknięte skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej w związku z jego rozbudową.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie