poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Czarny punkt

03.06.2017


Od czasu uruchomienia objazdu spowodowanego remontem ulic w Podkowie skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej jest jeszcze bardziej niebezpieczne.

Sobotni poranek, na skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kasztanowej wielka ciężarówka jadąca od strony Szkolnej ostro hamuje, unikając zderzenia z samochodem osobowym skręcającym prawidłowo z Kasztanowej w lewo. Kierowca ciężarówki najwyraźniej nie dostrzegł znaku pierwszeństwa. Takie sytuacje są w tym miejscu nagminne. Brak oznaczonego przejścia na wysokości prowizorycznego zakończenia chodnika sprawia, że piesi przechodzą przez Kasztanową z duszą na ramieniu. Burmistrz Arkadiusz Kosiński na wrześniowym zebraniu wiejskim zapowiedział przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. Czekamy! (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie