poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Wspólne sprawy

Dobiega końca najdłuższa kadencja

23.02.2024


7 kwietnia będziemy wybierać burmistrza, radnych Rady Miejskiej Gminy Brwinów, radnych Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzedni rząd przedłużył kadencję samorządów z czterech do pięciu lat, a na dodatek przesunął termin wyborów samorządowych o kilka miesięcy, by nie zbiegał się z wyborami parlamentarnymi.
Z perspektywy Żółwina najważniejsze są wybory burmistrza i radnych gminy. W ostatnich wyborach w 2018 r. do walki o fotel burmistrza stanęło dwóch kandydatów. Ubiegający się o reelekcję Arkadiusz Kosiński otrzymał przeszło 83 proc. głosów, pokonując Karola Kühna. Komitet burmistrza „Dobro Wspólne” wprowadził do Rady Miasta 13 radnych, zaś Koalicja Obywatelska i PiS – po czterech. W naszym okręgu wyborczym obejmującym Otrębusy, Owczarnię, Terenię i Żółwin mandaty radnych otrzymało dwoje mieszkańców Otrębus: Karol Kühn (PiS) i Marta Bartos („Dobro Wspólne”), dwoje mieszkańców Owczarni – Sławomir Rakowiecki i Lidia Iwoła (obydwoje z „Dobra Wspólnego”) oraz mieszkaniec Żółwina Paweł Nyc z Koalicji Obywatelskiej. Wśród kandydatów na radnych było sześcioro mieszkańców naszej miejscowości. (ike)
Ul. Nadarzyńska przed wyborami w 2018 r.

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie